top of page
  • Writer's pictureHelen

Miks kaasata perepildistamisse vanavanemaid? Emadepäevaeelsed mõtisklused.

Minult on emadepäeva eel uuritud, kas olen valmis pildistama ka laiendatud perekonda – mitut põlvkonda, vanavanemaid ja lapselapsi. Vastan sellele loomulikult igal juhul JAH! See teema puudutab mind ennastki ja jagan siiagi miskit pisut isiklikumat– ehk innustab see teidki oma vanavanemaid rohkem pildistama.


Aastaid tagasi lahkus minu kallis vanaema. Kaks mulle kõige armsamat fotot minu varasalves on pildid minu vanaemast koos mu tütardega. Mul on nii hea meel, et mul õnnestus nende armsaid koosolemisi jäädvustada. Küll aga sooviksin väga, et mul oleks ka pilt minust endast koos vanaemaga, kellega ma üles kasvades väga palju aega koos sain veeta ning kes mu kujunemisel olulist rolli mänginud on. Tavaliselt olen ikka olnud pigem see, kes on kaamera taga ja toredaid hetki tabada püüab. Väga soovin, et oleksin taibanud aga ka meie kahe koosjäädvustamisele mõelda siis, kui vanaema veel meiega oli. See on tõesti selline pilt, mis ma soovin, et mul olemas oleks. ❤


Olen mõelnud, et tegelikult võib see olla üks olulisi aluspõhjuseid, miks ma üldse otsustasin hakata fotograafiaga tõsisemalt tegelema. Perefotograafial on sügavam tähendus, see ei seisne ainult toredate ja kaunite fotode tegemises, vaid ühtlasi ka kordumatute hetkede ja inimeste ning ühiste mälestuste alatiseks jäädvustamises. Lapsed kasvavad ülehelikiirusel. Me vahetame kodusid, meie pered kasvavad. Kõik on pidevalt muutumises.


Seega jah! Rõõmustan väga, kui leian end taas mitme põlvkonna ühist melu, armastust ja elu jäädvustamas. Neid hetki, mis täpselt samasugusena ei kordu kunagi. Suurima heameele ja rõõmuga olen valmis ka kogu Sinu kampa ja teie hetki tabama, sest tean väga hästi kui palju rõõmu ja lähedust need fotod kapiservadel, seintel või fotoalbumites endas kannavad, kui igapäevaselt kohtuda ei saa. Ja ma tean samuti kui armastatud need jäädvustused saavad olema tulevikus.


Kui Sul on tunne, et soovid ka oma perekonna fotosessioonile ühiseid mälestusi jäädvustama tuua, siis perefotograafina olen Sinu jaoks rõõmuga olemas nii Sinu kodus, looduses kui fotostuudios.


Ühine aeg on midagi, mida soovib kingituseks ilmselt iga ema, vanaema ja vanavanaema, seega olen Sinu jaoks valmis pannud ka fotosessiooni kinkekaardid, mida oleks armas emadepäeval lillekimbu ja kallistustega üle anda.


* Keerulisemal ajal, kus üldised soovitused ei soosi siseruumides kohtumisi, saame pildistada looduses, aias ja mujal värskes õhus, et hoida oma lähedasi. Kinkekaarti on võimalik lunastada kogu aasta jooksul, just siis, kui kõige õigem tundub.


Küsi julgesti lisainfot! Minuga saad ühendust kirjutades: helen@helentulp.com


Jagan siia toredaid meenutusi eelmisest suvest, ühe imearmsa perekonna nelja põlvkonna ühistest hetkedest.
76 views0 comments

Comments


bottom of page